Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualności

Wymiana młodzieży - Gimnazjum nr 25 we Wrocławiu i WTG Neustadt

Zapraszam do zapoznania z atrakcjami programu wymiany młodzieży we Wrocławiu:

http://wtg.rp.lo-net2.de/polen2012/.ws_gen/-- relacja uczestników w wersji dwujęzycznej.


http://www.swr.de/nachrichten/rp/ relacja z Neustadt - TV regionalna
http://www.swr.de/nachrichten - młodzież Gimnazjum 25 w Wiedparkhalle kibicuje reprezentantowi Niemiec Romanowi Lob

W terminie 26.05.-01.06.2012 odbyliśmy podróż z rewizytą u naszych nowych kolegów. Dokumentacja z wymiany w Niemczech wkrótce do pobrania.

JUGENDWERK to Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM), jako pierwsza dwunarodowa, organizacja, dofinansowuje projekty polsko-niemieckiej wymiany młodzieży na terenie Polski i Niemiec. www.pnwm.org. Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe.

Krótka PREZENTACJA SZKOŁY NIEMIECKIEJ w zakładce DO POBRANIA -> Power Point pod nazwą WTG


Nauczycielka języka niemieckiego

Kinga Stemler-Klajnowska

PROJEKTY

Zachęcam do współtworzenia materiałów na stronę www.hierundda.cba.pl

Proszę zapoznać się z prezentacjami Waszych kolegów w zakładce DO POBRANIA. Jeżeli macie ciekawe pomysły na własny projekt - zgłoscie się!!DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKA NIEMIECKIEGO?


- dla 100 milionów mieszkańców Europy język niemiecki to język ojczysty, po języku angielskim jest drugim najczęciej używanym językiem obcym,
- dobra znajomoć języka niemieckiego jest konieczna, aby podjąć studia w jednym z trzech krajów niemieckojęzycznych. Tamtejsze uniwersytety współpracują z polskimi uczelniami w ramach programu Erasmus, mają bogatą ofertę edukacyjną. Co roku przyznaje się tysiące stypendiów na naukę w Niemczech,
- język niemiecki zwiększa szanse zawodowe! Kto oprócz angielskiego zna również niemiecki, ma lepsze szanse na polskim i europejskim rynku pracy!
- wykształcenie daje perspektywy wielojęzyczność otwiera horyzonty!!
- Niemcy są piątym co do wielkoci partnerem handlowym Stanów Zjednoczonych, dla Polski są najważniejszym partnerem handlowym,
- co cztery lata w Niemczech odbywają się jedne z największych światowych targów,
- 40% wszystkich turystów, którzy co roku odwiedzają Polskę, to Niemcy lub Austriacy. Znajomoć języka niemieckiego w branży turystycznej jest zatem niezbędna!
- 35% Polaków podaje Niemcy jako najchętniej odwiedzany cel podróży,
- jeżeli znasz język niemiecki poznasz lepiej kraj, jego historię, kulturę i samych mieszkańców,
- Na licie wiatowego dziedzictwa kulturowego UNESCO znajduje się 33 miejsca i pomniki znajdujące się w Niemczech warto je zwiedzić!
- co dziesiąta wydana książka na świecie publikowana jest w języku niemieckim,
- pisarze tacy, jak Goethe, Schiller, Heine i Brecht, kompozytorzy Bach, Beethoven, Händel oraz Orff, artyści jak Dürer, Klee i Käthe Kollwitz, filozof Nietzsche oraz fizyk Einstein, oni wszyscy byli Niemcami!
- umiejętność porozumiewania się z obcokrajowcem daje satysfakcję!
- im wczeniej rozpoczniemy naukę, tym łatwiej i szybciej się nauczymy!!


Zapraszam do nauki języka niemieckiego!! http://www.swr.de/nachrichten/rp/-/id=1682/nid=1682/did=9773508/3c4sz2/index.html" target="_blank">http://www.swr.de/nachrichten/rp/ relacja z Neustadt - TV regionalna

www.breslau.diplo.de
http://www.goethe.de/